Úvod 2017 - MSC Meraviglia MSC Meraviglia 2017 – Výběr plavby

MSC Meraviglia 2017 – Výběr plavby

od geomarbes
696 zhlédnutí

Je to už asi závislost, ale každý rok po návratu z lodi se hned díváme, kam bychom mohli vyrazit příští rok. Výběr je velký a to jak z množství termínů, různých plavebních společností, jednotlivých lodí i cestovních kanceláří. Tedy na první pohled. Pak začíná filtrování nabídek. Protože naše potomky nemůžeme jen tak unést ve školním období, musíme vybírat z červencových a srpnových termínů. A to je oproti těm neprázdninovým dost velký finanční rozdíl. Protože jsme minulou plavbu vyplouvali z Benátek, je čas přístav a vystřídat a tak další plavba by měla být z Janova. Janov se nedá srovnávat s Benátkami ani co do atmosféry města a vyplouvání, tak i do dopravy tam a zpět. Autem jsme do Janova jeli jen jednou a po návratu jsme se shodli na tom, že to bylo i naposledy. Doprava v Janově samotném a možnosti odstavit auto v přístavu jsou šílené, takže už poslední cesta do Janova byla žlutým autobusem. Neměli jsme tenkrát velké štěstí na příjemné řidiče a i dvojnásobná doba cesty oproti autu byla celkem děsná, ale i tak to bylo lepší, než pak řešit co s autem v Janově v průběhu naší plavby.

Zkrátka sumasumárum při porovnávání nabídek našich i zahraničních cestovek jsme nakonec vybrali tu od PTTOURS, která prošla všemi našimi filtry. Doprava v ceně (ostatní cestovky ten samý termín měli dražší a navíc bez dopravy), vyplutí 2.července a navíc na lodi MSC Meraviglia, která je v současnosti nejnovější lodí ve flotile rejdařství MSC.  Pro nás to bude šestá plavba. Novou loď a celou plavbu samozřejmě podrobíme srovnávání s těmi předchozími.

Trasa, která nás čeká obsahuje první zastavení v Neapoli, následující den zakotvíme v sicilské Messině, odkud zamíříme ve středu na Maltu do jejího hlavního města Valletta. Čtvrtek strávíme na moři a právě tento den budeme prozkoumávat útroby tohoto kolosu, Páteční přístav bude Barcelona a poslední zastávka před připlutím do Janova bude Marseille, která je také jediným přístavem (kromě Janova), kde jsme již na minulých plavbách byli.

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Zásady ochrany osobních údajů a cookies