Úvod 2016 - MSC Magnifica MSC Magnifica 2016 – Katakolon

MSC Magnifica 2016 – Katakolon

od geomarbes
388 zhlédnutí

Katakolon…slovo, které mnoha lidem moc neřekne. Nebudu ze sebe dělat chytrého a přiznám se, že i já bych donedávna nedokázal říct, čím je známé nebo dokonce, kde na mapě leží. Pro ty, co jsou na tom podobně: Katakolon je malé přímořské městečko na břehu Jónského moře. Se svými cca 600 obyvateli není a nikdy nebude žádnou metropolí, nicméně je místem, odkud proudí davy turistů na jeden z největších turistických cílů Řecka a to Olympii, kde se zapaluje olympijská pochodeň, kterou je zažehnut oheň v dějišti olympijských her.

Na tomto místě se již před tisíciletími shromažďovali jednou za čtyři roky staří Řekové, aby sportovními hrami vzdali hold bohu Diovi. Do dnešních dob se zde dochovaly pouze zbytky staveb sloužících obřadům a hrám, které zná snad každý člověk na světě, hry, jejichž tradice žije po celém světě dodnes. Kdysi v Olympii stával chrám boha Dia s jeho sochou ze zlata a slonoviny. Vedle něj bylo obřadní místo pro jeho ženu, bohyni Héru. Poblíž byl i kamenný stůl, na kterém byly připraveny věnce pro vítěze her.
Už na lodi jsem si říkal, že by nebylo marné zajet se tam podívat…a to i přes celkem vysokou cenu zájezdu (cca.70€/osobu) od naší lodní společnosti MSC. Potom vzhledem k teplotě (36 st.), která tu dnes panovala a také protože je celkem dost pravděpodobné, že tato destinaci se nám bude opakovat v některé z našich budoucích plaveb, jsme se rozhodli, že dnešek bude ve znamení pláže a průzkumu této vesničky. Toto rozhodnutí se ukázalo jako správné, neboť…
Ale popořadě.

V momentě, kdy přecházíme po přístavním molu a dostáváme se mimo střežený prostor přístaviště, na nás útočí průvodci místních cestovek, stojící u asi deseti autobusů, nabízející výlet do Olympie za cenu od 12-20€ za osobu včetně výkladu ve španělštině, italštině, angličtině atd…samozřejmě v češtině ne. Jdeme dál a procházíme hlavní…mám pocit, že i jedinou…ulicí, plné krámků s turistickými krámy. Mezi nimi i půjčovna čtyřkolek, skůtru a aut…nebo spíš auta. Motorek a skútrů vidím víc, auto jen jedno a to ma za sklem cedulku 35€ za den.

Na chvilku zvolňujeme krok a už je u nás maník a že prý do Olympie jedině jeho turistickým vláčkem. No odpovídáme, že to fakt ne, že nemáme zájem a snažíme se přidat do kroku. Na konci ulice stojí taxi a volají na nás, že do Olympie a zpět za 60€. Co mě ale dostává nejvíc je tzv. Bierbike…vozítko, na které si zájemci sednou kolem dokola a zatímco popíjejí zrzavý mok, opírají se do pedálů, umístněných pod každou sedačkou a společnými silami rozpohybují tuto pivnici na okružní jízdu vesničkou. Představa spojení piva a sluníčka nás žene dál směrem k pláži.

Z ničehož nic procházíme kolem mini vlakové zastávky, kde stojí vlak zvoucí k vyjížce na Olympii za cenu 10€… No říkám si, že tam to bude asi vypadat jak na Václaváku. Co se Olympie pro dnešek týká, tak máme jasno…pláž byla rozumným řešením a jak se příště dostat na Olympii, o tom máme také jasno.
Přicházíme na pláž Marina restaurant, kde jsou zdarma lehátka, slunečníky a wifi. Jediné, co se platí je objednané pití a ceny tu nejsou v žádném případě přemrštělé (pivo 3€, nealko 2,5€, espresso 1,5€).

Voda čistá, pláž celkem také. Cestou zpět na loď kupujeme magnetku na lednici. Jediné, co nás zaráží je velká skládka odpadků v bezprostřední blízkosti obchůdků. Ale i tak se příští návštěvě Katakolonu nebudeme bránit.
U přístavu se loučíme s holkama, které míří na loď, zatímco my se vydáváme vzhůru do kopce na odlov blízké keše. Jako na potvoru se u keše zastavuje i jedna slečna – dle odznaku pracovnice MSC lodě. Naštěstí se chce jen vyfotit a jde pryč. A tak máme čas na odlov keše a na krátký odpočinek strávený pohledem na záliv a přístav, kde na nás už nedočkavě čeká loď i s našimi dětmi. 🙂

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Zásady ochrany osobních údajů a cookies