Úvod 2016 - MSC Magnifica MSC Magnifica 2016 – Cesta do přístavu

MSC Magnifica 2016 – Cesta do přístavu

od geomarbes
377 zhlédnutí

Cesta z Velké Hleďsebi (u Mariánských Lázní) přes Rozvadov, Mnichov, Innsbruck, Brenner a Verona, dlouhá plus mínus 800km trvala včetně několika zastávek na kafíčko, záchod a kešky zhruba 9 hodin. Teplota 39 stupňů byla možná až moc, ale díky klimatizaci v autě se dala zvládnout. Naštěstí i provoz byl na pátek celkem klidný, s výjimkou dálnice kolem Mnichova, ale tam je to klasika.
Od Mnichova je to už jen kousek na rakouské hranice a s tím se blíží i nutnost koupit dálniční známku. Tu pořizujeme na benzínce za cenu 8,80 €/10 dní. Protože jsou pohonné hmoty v Itálii mnohem dražší než v okolních státech, tankujeme na Europabrücke u Mc Donalds – poslední benzínka na rakouské straně. V době našeho průjezdu je cena cca. 1,30 € za litr nafty, což není nic laciného a jak na zpáteční cestě zjišťujeme je to cena podobná italské ceně třeba u jezera Garda, ne na dálnici. No ale i tak dotankováváme do plné a pokračujeme dál k Brennerskému průsmyku, kde na nás čeká další platba, tentokrát rovných 9 €.

Brennerský průsmyk nás přivádí na italskou stranu a spolu s tím na mýtnou bránu, kde si vytáhneme lístek. Pak již cesta ubíhá nerušeně a protknuta několika zastaveními na výbornou italskou kávu, záchod, zmrzliny a kešky se dostáváme jednoduše až do Benátek. Přichází nutné zlo a to zaplatit mýtné za italskou dálnici. Za projetí cca. 350 km platíme přibližně 26 €.

Kemp Jolly

Náš dnešní cíl – kemp Jolly je doslova kousíček od vjezdu do Benátek a nalézáme jej bez jakýchkoliv problémů. Ubytování pro čtyři osoby máme rezervované přes booking.com a celkem se bojíme, co na nás za celkovou cenu 68 € čeká. Po chvilce čekání na recepci dostáváme do ruky klíče od dvou domečků, chatiček, mobil home nebo co to je 🙂 Od recepce a parkoviště je to tak 50m a za tu cenu a s přihlédnutím na to, že jsme ubytováni v Benátkách, naprostá bomba! Rychle se ubytováváme a po hodince odpočinku, kterou já řeším krátkým přemýšlením v nebdělém stavu se vydáváme za dalším cílem – mezinárodním geocaching eventem, který nás čeká na náměstí svatého Marka.

People mover

Přesun z Marghera (část nových Benátek) do starých Benátek řešíme shuttle busem z kempu za cenu 4 € /osoba/tam i zpět. Odvoz je na kraj Benátek na Tronchetto ke stanici Vaporetta (benátská vodní obdoba MHD autobusu). Protože nemáme lístky na Vaporetto a ani zde není šance jej koupit, jedeme nadzemním vláčkem „People mover“ spojující Tronchetto, přístav a Piazzale Roma, kde jsme minule lístky na Vaporetto kupovali. Bohužel na Piazzale Roma přicházíme k zavřenému stánku, ale protože máme čas, tak řešíme přesun na náměstí svatého Marka po svých. Po menším bloudění v benátských uličkách, odlovu několika nových keší a procházkou po místech známých z filmů (Indiana Jones a poslední křížová výprava a také Italian job) se prodíráme až na místo konání eventu.

 

Hurá na event

Přitom vzpomínáme na přátele, kteří s námi absolvovali cestu lodí už dvakrát, ale pokaždé z Janova a doufáme, že se jim to brzy podaří i z Benátek, ať už s námi nebo bez nás. Benátky jsou i přes všechen ten turistický ruch krásné, kouzelné a nenapodobitelné.

 

Moc velkou návštěvnost si neslibujeme a s postupujícím časem nám začíná být jasné, že tady budeme sami…Zatímco čekáme, jestli se někdo přece jen nedočkáme, běžím koupit lístky na Vaporetto, abychom se včas dostali zpět do Tronchetta na autobus. Po zaplacení jednorázových jízdenek á 7,50 € /osoba se vracím zpět a vidím, že stále nikdo nedorazil. Dokonce jsme o jednoho méně…Barča dělá fotografa nějakých turistům na nábřeží (já se snažím jí tuto pozici ztížit a rozesmívám ji tím, že ji „nerad“ lezu do záběru 🙂 Domlouváme se, že jsme čekali dost dlouho a že se vydáme zpět, když v tu chvíli se k nám hlásí pár se slovy „You play geocaching?“ Zaradujeme se a dáváme se skrze translátor Barču a Terku do řeči se stejně postiženými lidmi. Zjišťujeme, že jsou z Austrálie a že on pracuje v Německu…hurá…můžu chvilku „šprechtit“. Darovaná CWG jim dělaji radost a po chvilce pádíme na Vaporetto.

Vaporetto

Nastupujeme na linku, která je turisticky zameřená a po našem by se jí dalo říkat „courák“ plujeme po Grand Canal pod mostem „Ponte dell´Accademia a Ponte di Rialto. Cesta, která přímým Vaporetto spojem trvá plus mínus deset minut, nás teď stojí 40 minut protrpených v mačkanici. Vše ale klapne a autobus stiháme. Po návratu do kempu si dáváme večeři (penne, spaghetti a lasagne), čtyři jídla plus pizza na cestu a včetně nápojů pořizujeme se spropitným za 40 €. Po jídle ještě malá procházka pro keš a pak honem spát.

Shrnutí (ceny k 24.6.2016):

  • Dálniční známka Rakousko = 8,80 € 10 denní pro osobní auto
  • Brennerský průsmyk = 9 € osobní auto
  • Cena pohonných hmot – nafta (Rakousko – Europabrücke = cca. 1,30 €/l, Itálie – dálnice cca.1,60 €/l)
  • Kemp Jolly Benátky – Marghera (dvoulůžkový domek 34 €/noc)
  • Vaporreto = 1 cesta 7,50 €, 24hodinová jízdenka 30€
  • People mover = 1,50 € jedna cesta/osoba

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Zásady ochrany osobních údajů a cookies