Úvod 2014 - MSC Armonia MSC Armonia 2014, 29.5. Santorini

MSC Armonia 2014, 29.5. Santorini

od geomarbes
250 zhlédnutí

5. den se opakuje ranní rituál se vstáváním na východ slunce, pak snídaně a protože dnes je na pořadu dne připlutí na Santorini a převoz tendry na pevninu, tak od 7.30h se vydávají lístky na tendry. Po zkušenostech z předchozích plaveb jdeme na čekačku hned po snídani a díky tomu se dostáváme na první člun.
Zvládli jsme díky tomu naskočit na lanovku nahoru do Thiry bez jakékoliv fronty (4€/os., i naše puberťačky platí plnou cenu, hranici dětské ceny netuším, ale u okýnka napsaná určitě byla).

Procházka po Thiře nás nikdy neomrzí, projdeme si místa, kde jsme ještě nebyli, i kde už jsme byli, nakoupíme pohledy, nějaký ten suvenýr a bandu rozdělíme – půlka jde dolů k přístavišti tendrů pěšky oslí stezkou a půlka jede lanovkou. Já jsem si procházku mezi oslíky vyzkoušela už při minulé návštěvě ostrova a klidně bych si to zopákla, ale Báru chytal z oslů běs, tak jsem s ní jela dolů lanovkou.

Zbytek dne jsme na lodi strávili v klasickém kolotoči – kávička, zákusek, koktejl. Odplouvat jsme měli v 16h, ale krátce před odplutím se zčista jasna zatáhla obloha (nemůžu si zvyknout na to, jak se na moři dokáže v mžiku změnit počasí), zvedl se vichr a poslední tendry už se k lodi prokousávali skrz dvoumetrové vlny. Byl to docela hrůzostrašný pohled na lidi sedící nahoře na tendru, jak se drží zuby nehty, jen aby nevypadli z loďky ven. Díky rychlé změně počasí zůstaly všechny tři lodě, které na místě kotvily, uvězněny v „srdci Atlantidy“ a musely počkat, než se počasí umoudří, je fakt, že během pár minut byla viditelnost opravdu mizerná a nebylo vůbec vidět, kde je sousední ostrov a kde výjezd z „kotle“ na volné moře – tady jsme byli jakž takž krytí pevninou ze všech stran, neumím si představit, jak to vypadalo na volném moři. Nakonec jsme vypluli s 1,5h zpožděním, kdy už bylo po všem a hladina moře byla zas jak Tálinský rybník.

Čekalo nás připravit se na večeři – dnes téma 60-tá, 70-tá a 80-tá léta. Na to jsme tedy nebyli vůbec nachystaní, tak jsem se odbyla textilní květovanou čelenkou ve vlasech 🙂 Tyhle tématické večeře jsou na MSC nějaká novinka, asi aby si servírované večeře užili i ti, kteří se necítí ve společenském oblečení. Pak opět divadlo, další drink a odpadnout do pelechů.

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Zásady ochrany osobních údajů a cookies