Úvod 2014 - MSC Armonia MSC Armonia 2014, 25.5. cesta do Benátek

MSC Armonia 2014, 25.5. cesta do Benátek

od geomarbes
291 zhlédnutí

Benátky > Ancona > na moři > Santorini > Izmir > Istanbul > na moři > Kefalonia > Split > Benátky

1. den – nastal den D, dočkali jsme se odjezdu na další plavbu, je 10.15h, nasedáme před domem do auta a odjíždíme autem do Chebu, kde nám v 10.55h jede autobus Student Agency do Prahy. Autobus přijíždí na čas, naskočíme a užíváme si luxusu, který má SA ve standartu. Do Prahy přijíždíme po 3h jízdy přesně na čas, na Florenci se jen přesuneme na jiné stanoviště a očekáváme, až nám v 15h (plánovaný čas) přistaví modrý bus společnosti Tour bus. V 15h je stanoviště stále prázdné, tak drobně nervozní jdeme na infostánek do haly ověřit, že jsme na správné pozici. Ano, jsme! Nezbývá prý, než čekat.

Autobus s drobným 15ti minutovým zpožděním dorazí, přechod z perfektních služeb žlutých SA k podstandardním službám Tourbusu je markantní, ale nerouháme se a jsme rádi, že autobus dorazil a modlíme se, aby nás v pořádku druhý den ráno vyložil v Benátkách. V Praze naskočí 8 čekajících (z toho my čtyři :-)) a můžeme v 15.30h vyjet po hopsající D1 směr Brno. Tam do busu naskáče dalších pár čekajích a kolem 19h už jsme na cestě směr Vídeň, kde přistoupí poslední cestující doplňující celkový počet cestujících na 26kousků. Počet tak akorát, aby měl téměř každý své dvousedadlo a tím pádem pohodlnější prostor pro noční přesun do Itálie. Je to šílené – jsme na cestě už 8h a stále se ještě potulujeme po vlastech českých. Ale věděli jsme, do čeho jdeme, tak to nijak neřešíme, uvelebujeme se v busu v očekávání hodin příštích 🙂

Autobus pravidelně co tři hodiny zastaví, my si protáhneme nožky, odlovíme nějakou tu kešku na odpočívadle a cesta nám krásně ubíhá. V koutku duše se modlím aspoň o malinkaté zpožděníčko, protože pokud půjde cesta takhle pěkně, tak jsme v Benátkách podle jízdního řádu už v 5h ráno a sedět 3h na kufrech, než se otevře terminál, se nám moc nechce.
Mé prosby vyslyšeny nebyly a úderem pěti ran do benátských kostelních zvonů vyndaváme kufry ze zavazadlového prostoru na Tronchetto, Venezia. Tím začíná náš…. 2.den (pokračování příště)

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Zásady ochrany osobních údajů a cookies